Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MIEDŹ LEGNICA czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 120262)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MIEDŹ LEGNICA

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 11633)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 13 51,3% Me: 52% · σ: 17,8% · Mo: 50% 437 2 72 54,0% 🏆 Me: 57,5% · σ: 20,4% · Mo: 47% 346 1
geografia poziom rozszerzony (M) 7 54,4% 🏆 Me: 60% · σ: 20,2% · Mo: -% 457 1 55 54,3% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 30% 459 2
język angielski poziom podstawowy (M) 30 84,7% Me: 87% · σ: 13,0% · Mo: 87% 982 4 228 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% 326 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 69,5% Me: 70,5% · σ: 15,5% · Mo: 78% 1392 5 203 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% 305 1
język angielski ustny (M) 30 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3484 15 228 92,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 2
język polski poziom podstawowy (M) 31 60,0% Me: 60% · σ: 11,9% · Mo: 65% 1373 4 231 74,1% 🏆 Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% 168 1
język polski ustny (M) 31 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3068 16 231 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 268 2
matematyka poziom podstawowy (M) 31 67,0% Me: 66% · σ: 12,4% · Mo: 68% 880 4 231 76,0% 🏆 Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% 422 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MIEDŹ LEGNICA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MIEDŹ LEGNICA wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY w 7.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MIEDŹ LEGNICA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY Różnica
język angielski 64,9% 92,6% 27,8 pkt proc.
język polski 58,9% 85,7% 26,7 pkt proc.
język polski 60,0% 74,1% 14,1 pkt proc.
język angielski 69,5% 83,5% 14,1 pkt proc.
matematyka 67,0% 76,0% 9,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 228 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.