Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SZKOŁA TECHNICZNA IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA BYDGOSKIEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W CIECHANOWIE vs TECHNIKUM NR 2 W CIECHANOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 31,9% Me: 19% · σ: 21,4% · Mo: 18% | 1155 | 6 | 12 | 39,8% Me: 42,5% · σ: 22,8% · Mo: 13% | 834 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 38,7% Me: 33% · σ: 23,7% · Mo: 17% | 1116 | 5 | 14 | 23,5% Me: 16,5% · σ: 20,1% · Mo: 7% | 2404 | 10 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 30 | 83,9% Me: 86,5% · σ: 11,6% · Mo: 85% | 1062 | 3 | 65 | 78,8% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 88% | 1547 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 30 | 58,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3992 | 10 | 65 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2658 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 30 | 65,9% Me: 65% · σ: 12,8% · Mo: 57% | 767 | 6 | 68 | 61,0% Me: 60% · σ: 13,8% · Mo: 58% | 1284 | 7 |
| język polski ustny (M) | 30 | 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2628 | 9 | 67 | 69,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1792 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 30 | 79,1% Me: 81% · σ: 13,3% · Mo: 88% | 307 | 4 | 68 | 72,9% Me: 74% · σ: 20,2% · Mo: 94% | 555 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 8 | 18,2% Me: 18,5% · σ: 8,3% · Mo: -% | 144 | 2 | 5 | 23,8% Me: 12% · σ: 17,4% · Mo: -% | 84 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SZKOŁA TECHNICZNA IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA BYDGOSKIEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W CIECHANOWIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 2 W CIECHANOWIE w 4.
| Przedmiot | SZKOŁA TECHNICZNA IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA BYDGOSKIEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W CIECHANOWIE | TECHNIKUM NR 2 W CIECHANOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 38,7% | 23,5% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 58,3% | 71,7% | 13,4 pkt proc. |
| biologia | 31,9% | 39,8% | 8,0 pkt proc. |
| język polski | 62,3% | 69,2% | 6,9 pkt proc. |
| matematyka | 79,1% | 72,9% | 6,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.