Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Konin | Zdawalność: 96,0%
📍 Konin | Zdawalność: 66,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 105 | 36,6% Me: 33% · σ: 17,3% · Mo: 30% | 969 | 3 | 16 | 16,3% Me: 17% · σ: 4,0% · Mo: 15% | 2105 | 10 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 38 | 29,0% Me: 18% · σ: 24,0% · Mo: 13% | 796 | 3 | 5 | 3,2% Me: 4% · σ: 2,0% · Mo: 5% | 1271 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 53,0% Me: 61% · σ: 25,2% · Mo: 18% | 506 | 2 | 17 | 27,9% Me: 20% · σ: 22,4% · Mo: 12% | 1941 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 251 | 81,4% Me: 88% · σ: 17,1% · Mo: 95% | 1294 | 3 | 45 | 58,5% Me: 62,5% · σ: 27,8% · Mo: 75% | 3638 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 185 | 65,3% Me: 68% · σ: 21,6% · Mo: 83% | 1826 | 3 | 36 | 49,1% Me: 47,5% · σ: 26,1% · Mo: 17% | 3409 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 251 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1479 | 4 | 39 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2529 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 253 | 64,0% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 60% | 956 | 3 | 48 | 31,9% Me: 32% · σ: 19,8% · Mo: 5% | 4257 | 14 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 110 | 27,4% Me: 29% · σ: 19,4% · Mo: 0% | 1641 | 4 | 8 | 38,7% Me: 49% · σ: 22,6% · Mo: -% | 1183 | 3 |
| język polski ustny (M) | 253 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1739 | 9 | 42 | 39,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4432 | 15 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 253 | 55,7% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 56% | 1619 | 4 | 45 | 40,0% Me: 42% · σ: 18,7% · Mo: 42% | 3162 | 11 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 27 | 35,6% Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 24% | 645 | 2 | 9 | 26,9% Me: 12% · σ: 24,7% · Mo: 2% | 813 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,0% vs 66,7%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 64,0% | 31,9% | 32,1 pkt proc. |
| język polski | 69,6% | 39,7% | 29,9 pkt proc. |
| chemia | 29,0% | 3,2% | 25,7 pkt proc. |
| geografia | 53,0% | 27,9% | 25,1 pkt proc. |
| język angielski | 81,4% | 58,5% | 22,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 29,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 253 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.