Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Konin | Zdawalność: 96,0%
📍 Konin | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 105 | 36,6% Me: 33% · σ: 17,3% · Mo: 30% | 969 | 3 | 122 | 47,6% Me: 46% · σ: 16,8% · Mo: 45% | 557 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 38 | 29,0% Me: 18% · σ: 24,0% · Mo: 13% | 796 | 3 | 74 | 42,0% Me: 36% · σ: 22,8% · Mo: 63% | 453 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 53,0% Me: 61% · σ: 25,2% · Mo: 18% | 506 | 2 | 52 | 43,4% Me: 42,5% · σ: 17,4% · Mo: 37% | 879 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 63,8% Me: 65% · σ: 6,6% · Mo: 70% | 185 | 1 | 25 | 59,4% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 78% | 284 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 251 | 81,4% Me: 88% · σ: 17,1% · Mo: 95% | 1294 | 3 | 254 | 86,9% Me: 92% · σ: 12,9% · Mo: 97% | 806 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 185 | 65,3% Me: 68% · σ: 21,6% · Mo: 83% | 1826 | 3 | 205 | 74,5% Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 97% | 930 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 251 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1479 | 4 | 254 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 594 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 253 | 64,0% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 60% | 956 | 3 | 256 | 72,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 260 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 110 | 27,4% Me: 29% · σ: 19,4% · Mo: 0% | 1641 | 4 | 94 | 47,0% Me: 47,5% · σ: 19,1% · Mo: 26% | 814 | 2 |
| język polski ustny (M) | 253 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1739 | 9 | 256 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1513 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 253 | 55,7% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 56% | 1619 | 4 | 256 | 67,6% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 68% | 858 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 47 | 24,7% Me: 20% · σ: 20,3% · Mo: 2% | 1170 | 3 | 75 | 33,3% Me: 30% · σ: 24,3% · Mo: 2% | 856 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 27 | 35,6% Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 24% | 645 | 2 | 5 | 62% Me: 66% · σ: 9,2% · Mo: -% | 189 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 96,0%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE wypada lepiej w 2, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE w 11.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 35,6% | 62% | 26,4 pkt proc. |
| język polski | 27,4% | 47,0% | 19,6 pkt proc. |
| chemia | 29,0% | 42,0% | 13,0 pkt proc. |
| matematyka | 55,7% | 67,6% | 11,9 pkt proc. |
| biologia | 36,6% | 47,6% | 11,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.