Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W TUCHOLI vs TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 119793)

TECHNIKUM NR 2 W TUCHOLI

📍 Tuchola | Zdawalność: 82,6%

SZKOŁA B (RSPO: 119792)

TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI

📍 Tuchola | Zdawalność: 76,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 6 26,2% 🏆 Me: 23% · σ: 9,5% · Mo: 23% 2131 3 5 20,4% Me: 23% · σ: 7,1% · Mo: -% 2639 4
język angielski poziom podstawowy (M) 45 70,5% Me: 85% · σ: 28,6% · Mo: 90% 2446 4 63 72,6% 🏆 Me: 80% · σ: 21,6% · Mo: 87% 2216 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 20 72% 🏆 Me: 77,5% · σ: 20,5% · Mo: 72% 1134 2 32 62,8% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% 2061 4
język angielski ustny (M) 45 77,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1920 2 63 75,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2198 4
język polski poziom podstawowy (M) 46 56,5% 🏆 Me: 57,5% · σ: 14,2% · Mo: 53% 1865 3 64 52,7% Me: 54% · σ: 17,0% · Mo: 47% 2361 4
język polski ustny (M) 46 55,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3419 4 64 57,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3257 3
matematyka poziom podstawowy (M) 46 47,6% Me: 48% · σ: 19,8% · Mo: 48% 2374 4 64 49,4% 🏆 Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 70% 2197 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W TUCHOLI ma wyższą zdawalność ogólną (82,6% vs 76,6%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W TUCHOLI wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W TUCHOLI TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI Różnica
język angielski 72% 62,8% 9,2 pkt proc.
geografia 26,2% 20,4% 5,8 pkt proc.
język polski 56,5% 52,7% 3,8 pkt proc.
język angielski 70,5% 72,6% 2,1 pkt proc.
język angielski 77,4% 75,3% 2,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 32 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.