Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE czy PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 22 | 59,4% Me: 56,5% · σ: 19,8% · Mo: 45% | 217 | 5 | 47 | 63,5% Me: 67,5% · σ: 16,6% · Mo: 70% | 141 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19 | 45,9% Me: 47% · σ: 23,9% · Mo: 15% | 359 | 8 | 52 | 58,6% Me: 62,5% · σ: 24,7% · Mo: 72% | 136 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 61,7% Me: 65% · σ: 13,0% · Mo: 40% | 251 | 7 | 27 | 66,2% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 60% | 181 | 4 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 8 | 59,8% Me: 60% · σ: 12,9% · Mo: 70% | 43 | 1 | 5 | 49,2% Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: -% | 94 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 45,3% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: -% | 176 | 3 | 11 | 58,9% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 62% | 65 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 66 | 95,2% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 132 | 4 | 127 | 90,7% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 95% | 458 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 66 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 58 | 2 | 127 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 632 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 66 | 66,6% Me: 67,5% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 694 | 9 | 130 | 70,9% Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% | 350 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 68,4% Me: 70% · σ: 11,5% · Mo: 71% | 160 | 5 | 25 | 51,9% Me: 51% · σ: 30,1% · Mo: 46% | 611 | 9 |
| język polski ustny (M) | 66 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 465 | 14 | 130 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1106 | 25 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 66 | 75,4% Me: 78% · σ: 16,3% · Mo: 84% | 441 | 8 | 130 | 82,9% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 174 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 42,6% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 24% | 546 | 9 | 63 | 58,1% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 60% | 170 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 63,7% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 86% | 161 | 5 | 6 | 69,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 78% | 103 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE wypada lepiej w 5, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK w 8.
| Przedmiot | DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 68,4% | 51,9% | 16,5 pkt proc. |
| matematyka | 42,6% | 58,1% | 15,4 pkt proc. |
| informatyka | 45,3% | 58,9% | 13,6 pkt proc. |
| chemia | 45,9% | 58,6% | 12,7 pkt proc. |
| historia sztuki | 59,8% | 49,2% | 10,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.