Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE i VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 22 | 59,4% Me: 56,5% · σ: 19,8% · Mo: 45% | 217 | 5 | 75 | 44,3% Me: 45% · σ: 17,0% · Mo: 43% | 683 | 10 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19 | 45,9% Me: 47% · σ: 23,9% · Mo: 15% | 359 | 8 | 30 | 26,0% Me: 21% · σ: 17,9% · Mo: 12% | 863 | 11 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 61,7% Me: 65% · σ: 13,0% · Mo: 40% | 251 | 7 | 86 | 40,4% Me: 38% · σ: 16,5% · Mo: 35% | 1014 | 12 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 8 | 59,8% Me: 60% · σ: 12,9% · Mo: 70% | 43 | 1 | 6 | 40,7% Me: 37,5% · σ: 19,6% · Mo: -% | 133 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 66 | 95,2% Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 132 | 4 | 345 | 86,4% Me: 92% · σ: 14,6% · Mo: 97% | 846 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 66 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 58 | 2 | 345 | 89,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 607 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 66 | 66,6% Me: 67,5% · σ: 15,0% · Mo: 62% | 694 | 9 | 346 | 62,0% Me: 61% · σ: 13,7% · Mo: 58% | 1172 | 13 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 68,4% Me: 70% · σ: 11,5% · Mo: 71% | 160 | 5 | 79 | 59,5% Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 74% | 350 | 7 |
| język polski ustny (M) | 66 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 465 | 14 | 346 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 721 | 18 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 66 | 75,4% Me: 78% · σ: 16,3% · Mo: 84% | 441 | 8 | 346 | 72,7% Me: 74% · σ: 16,8% · Mo: 66% | 568 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 42,6% Me: 34% · σ: 26,3% · Mo: 24% | 546 | 9 | 127 | 33,0% Me: 34% · σ: 20,9% · Mo: 42% | 867 | 10 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 63,7% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 86% | 161 | 5 | 23 | 41,5% Me: 32% · σ: 20,4% · Mo: 30% | 530 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE wypada lepiej w 12, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 63,7% | 41,5% | 22,2 pkt proc. |
| geografia | 61,7% | 40,4% | 21,3 pkt proc. |
| chemia | 45,9% | 26,0% | 19,9 pkt proc. |
| historia sztuki | 59,8% | 40,7% | 19,1 pkt proc. |
| biologia | 59,4% | 44,3% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 23 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.