Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Piła | Zdawalność: 100%
📍 Piła | Zdawalność: 95,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 16 | 62,4% Me: 67,5% · σ: 21,1% · Mo: 72% | 157 | 2 | 97 | 48,8% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 45% | 511 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 12 | 45,4% Me: 45,5% · σ: 24,9% · Mo: -% | 374 | 1 | 46 | 39,9% Me: 42,5% · σ: 22,5% · Mo: 12% | 521 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 31 | 92,6% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 305 | 1 | 284 | 89,3% Me: 95% · σ: 13,7% · Mo: 97% | 583 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 29 | 86,6% Me: 93% · σ: 14,8% · Mo: 95% | 188 | 1 | 237 | 80,1% Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 97% | 498 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 31 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 46 | 1 | 284 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1602 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 31 | 70,5% Me: 73% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 392 | 3 | 288 | 69,0% Me: 70% · σ: 14,7% · Mo: 75% | 499 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 78,8% Me: 77% · σ: 6,5% · Mo: -% | 30 | 2 | 129 | 50,8% Me: 51% · σ: 24,6% · Mo: 49% | 651 | 3 |
| język polski ustny (M) | 31 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 1 | 288 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1717 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 31 | 77,6% Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 92% | 357 | 1 | 288 | 66,3% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 60% | 927 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 52,9% Me: 52% · σ: 20,8% · Mo: 52% | 258 | 2 | 63 | 51,9% Me: 52% · σ: 25,4% · Mo: 84% | 281 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 97,7% | 69,7% | 28,0 pkt proc. |
| język polski | 78,8% | 50,8% | 28,0 pkt proc. |
| język angielski | 97,7% | 79,9% | 17,8 pkt proc. |
| biologia | 62,4% | 48,8% | 13,6 pkt proc. |
| matematyka | 77,6% | 66,3% | 11,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 288 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.