Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W TYCHACH czy NIEPUBLICZNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ORLĄT LWOWSKICH W TYCHACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Tychy | Zdawalność: 93,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 75% Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 68% | 1939 | 9 | 17 | 86,4% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 98% | 852 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 19 | 47,6% Me: 47% · σ: 21,0% · Mo: 32% | 3527 | 16 | 14 | 65,8% Me: 73% · σ: 23,2% · Mo: 85% | 1772 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 20 | 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2774 | 11 | 15 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 61 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 63,6% Me: 62,5% · σ: 15,2% · Mo: 42% | 1002 | 4 | 17 | 53,3% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 62% | 2273 | 9 |
| język polski ustny (M) | 20 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 227 | 2 | 15 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 338 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 41,6% Me: 41% · σ: 15,0% · Mo: 42% | 3022 | 12 | 16 | 38,4% Me: 36% · σ: 14,0% · Mo: 36% | 3338 | 13 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ORLĄT LWOWSKICH W TYCHACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (93,3% vs 85%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W TYCHACH wypada lepiej w 3, a NIEPUBLICZNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ORLĄT LWOWSKICH W TYCHACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH w 3.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W TYCHACH | NIEPUBLICZNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ORLĄT LWOWSKICH W TYCHACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 70,8% | 97,3% | 26,5 pkt proc. |
| język angielski | 47,6% | 65,8% | 18,2 pkt proc. |
| język angielski | 75% | 86,4% | 11,4 pkt proc. |
| język polski | 63,6% | 53,3% | 10,3 pkt proc. |
| matematyka | 41,6% | 38,4% | 3,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.