Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE TECHNIKUM vs TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 118933)

PUBLICZNE TECHNIKUM

📍 Prudnik | Zdawalność: 81,2%

SZKOŁA B (RSPO: 6443)

TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU

📍 Prudnik | Zdawalność: 72%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 16 24,2% Me: 19% · σ: 14,1% · Mo: 17% 1577 3 5 25,6% 🏆 Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: -% 1489 2
język angielski poziom podstawowy (M) 14 74,9% 🏆 Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 78% 1953 2 26 59% Me: 59% · σ: 28,0% · Mo: 90% 3593 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 8 51,9% Me: 56% · σ: 15,1% · Mo: -% 3199 3 11 72,9% 🏆 Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 67% 1065 1
język angielski ustny (M) 14 68,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3093 2 26 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3649 4
język polski poziom podstawowy (M) 16 58,2% 🏆 Me: 61,5% · σ: 12,7% · Mo: 63% 1606 2 26 53,9% Me: 61% · σ: 19,9% · Mo: 45% 2182 3
język polski ustny (M) 16 79,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 713 2 25 77% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 914 3
matematyka poziom podstawowy (M) 16 44,2% 🏆 Me: 40% · σ: 19,5% · Mo: 40% 2738 2 26 42,8% Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: 20% 2909 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

PUBLICZNE TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (81,2% vs 72%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE TECHNIKUM wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU w 2.

Największe różnice

Przedmiot PUBLICZNE TECHNIKUM TECHNIKUM NR 2 W PRUDNIKU Różnica
język angielski 51,9% 72,9% 21,0 pkt proc.
język angielski 74,9% 59% 15,9 pkt proc.
język angielski 68,3% 63,4% 4,9 pkt proc.
język polski 58,2% 53,9% 4,3 pkt proc.
język polski 79,2% 77% 2,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.