Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W BUSKU - ZDROJU ZDZ W KIELCACH vs TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 11889)

NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W BUSKU - ZDROJU ZDZ W KIELCACH

📍 Busko-Zdrój | Zdawalność: 90,9%

SZKOŁA B (RSPO: 13369)

TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU

📍 Busko-Zdrój | Zdawalność: 91,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 11 75,6% 🏆 Me: 85% · σ: 19,2% · Mo: 95% 1875 3 70 74,1% Me: 83% · σ: 24,0% · Mo: 83% 2029 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 34,6% Me: 23% · σ: 21,8% · Mo: -% 4051 7 46 69,4% 🏆 Me: 78% · σ: 23,2% · Mo: 78% 1407 2
język angielski ustny (M) 11 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3791 7 69 75,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2151 2
język polski poziom podstawowy (M) 11 40,8% Me: 42% · σ: 17,0% · Mo: -% 3749 7 70 52,4% 🏆 Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 52% 2400 3
język polski ustny (M) 11 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2278 6 70 76,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 955 4
matematyka poziom podstawowy (M) 11 60,4% 🏆 Me: 68% · σ: 24,5% · Mo: 80% 1260 2 70 56,4% Me: 55% · σ: 21,3% · Mo: 52% 1564 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (91,3% vs 90,9%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W BUSKU - ZDROJU ZDZ W KIELCACH wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU w 4.

Największe różnice

Przedmiot NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W BUSKU - ZDROJU ZDZ W KIELCACH TECHNIKUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W BUSKU-ZDROJU Różnica
język angielski 34,6% 69,4% 34,8 pkt proc.
język angielski 61,4% 75,7% 14,3 pkt proc.
język polski 64,9% 76,6% 11,7 pkt proc.
język polski 40,8% 52,4% 11,6 pkt proc.
matematyka 60,4% 56,4% 3,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 34,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 46 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.