Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE czy SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11714)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 3807)

SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 96,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 43 43,9% 🏆 Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 27% 697 2 33 23,7% Me: 22% · σ: 13,2% · Mo: 13% 1621 4
chemia poziom rozszerzony (M) 23 34,5% 🏆 Me: 28% · σ: 24,4% · Mo: 12% 669 1 8 19,5% Me: 13% · σ: 14,9% · Mo: 13% 1027 3
geografia poziom rozszerzony (M) 83 44,1% 🏆 Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: 23% 844 2 25 31,8% Me: 28% · σ: 18,9% · Mo: 15% 1603 4
historia poziom rozszerzony (M) 21 47,1% 🏆 Me: 47% · σ: 23,3% · Mo: 63% 623 2 24 34% Me: 31% · σ: 18,4% · Mo: 30% 966 4
język angielski poziom podstawowy (M) 232 92,0% 🏆 Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% 353 2 111 79,6% Me: 88% · σ: 20,4% · Mo: 97% 1465 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 230 79,0% 🏆 Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 97% 576 2 94 66,6% Me: 71% · σ: 22,2% · Mo: 62% 1682 3
język angielski ustny (M) 232 91,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 418 2 111 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1162 3
język polski poziom podstawowy (M) 234 65,8% 🏆 Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 55% 773 1 112 61,3% Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 55% 1244 3
język polski poziom rozszerzony (M) 72 41,7% 🏆 Me: 38,5% · σ: 30,3% · Mo: 0% 1041 2 40 41,4% Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 0% 1062 3
język polski ustny (M) 234 72,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1345 2 112 70,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1672 4
matematyka poziom podstawowy (M) 234 77,2% 🏆 Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% 375 2 112 52,0% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 46% 1960 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 109 40,4% 🏆 Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 6% 614 2 18 17,9% Me: 12% · σ: 16,2% · Mo: 12% 1491 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 23 33,7% Me: 28% · σ: 19,5% · Mo: 26% 690 3 7 34% 🏆 Me: 26% · σ: 17,7% · Mo: -% 681 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,4%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE wypada lepiej w 12, a SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE Różnica
matematyka 77,2% 52,0% 25,2 pkt proc.
matematyka 40,4% 17,9% 22,5 pkt proc.
biologia 43,9% 23,7% 20,2 pkt proc.
chemia 34,5% 19,5% 15,0 pkt proc.
historia 47,1% 34% 13,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 234 osób w szkole A i 112 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.