Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MKS "ZAGŁĘBIE" LUBIN. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Lubin | Zdawalność: 97,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 43,9% Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 27% | 697 | 2 | 5 | 19,8% Me: 23% · σ: 9,1% · Mo: -% | 1847 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 83 | 44,1% Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: 23% | 844 | 2 | 18 | 35,6% Me: 32% · σ: 15,0% · Mo: 12% | 1301 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 232 | 92,0% Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 353 | 2 | 35 | 72% Me: 78% · σ: 19,9% · Mo: 88% | 2267 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 230 | 79,0% Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 576 | 2 | 25 | 56% Me: 55% · σ: 21,5% · Mo: 32% | 2784 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 232 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 418 | 2 | 35 | 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2580 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 234 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 55% | 773 | 1 | 37 | 43,2% Me: 43% · σ: 15,9% · Mo: 43% | 3557 | 8 |
| język polski ustny (M) | 234 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1345 | 2 | 37 | 71% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1561 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 234 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% | 375 | 2 | 37 | 59,1% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 64% | 1355 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 109 | 40,4% Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 6% | 614 | 2 | 7 | 16,6% Me: 6% · σ: 16,8% · Mo: 6% | 1585 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE wypada lepiej w 9, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MKS "ZAGŁĘBIE" LUBIN w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MKS "ZAGŁĘBIE" LUBIN | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 43,9% | 19,8% | 24,1 pkt proc. |
| matematyka | 40,4% | 16,6% | 23,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 56% | 23,0 pkt proc. |
| język polski | 65,8% | 43,2% | 22,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 72% | 20,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.