Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 43,9% Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 27% | 697 | 2 | 31 | 18,7% Me: 13% · σ: 16,5% · Mo: 13% | 1926 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 83 | 44,1% Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: 23% | 844 | 2 | 38 | 22,1% Me: 20% · σ: 10,9% · Mo: 10% | 2514 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 21 | 47,1% Me: 47% · σ: 23,3% · Mo: 63% | 623 | 2 | 5 | 34,2% Me: 33% · σ: 11,2% · Mo: 33% | 959 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 232 | 92,0% Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 353 | 2 | 89 | 70,2% Me: 78% · σ: 24,0% · Mo: 85% | 2479 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 230 | 79,0% Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 576 | 2 | 64 | 52,5% Me: 51% · σ: 23,9% · Mo: 42% | 3145 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 232 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 418 | 2 | 87 | 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3193 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 234 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 55% | 773 | 1 | 90 | 47,1% Me: 47% · σ: 16,6% · Mo: 47% | 3107 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 72 | 41,7% Me: 38,5% · σ: 30,3% · Mo: 0% | 1041 | 2 | 13 | 27,7% Me: 37% · σ: 26,6% · Mo: 0% | 1630 | 5 |
| język polski ustny (M) | 234 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1345 | 2 | 89 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3157 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 234 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% | 375 | 2 | 89 | 50,7% Me: 48% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 2080 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 109 | 40,4% Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 6% | 614 | 2 | 31 | 9,1% Me: 4% · σ: 11,5% · Mo: 0% | 2032 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 23 | 33,7% Me: 28% · σ: 19,5% · Mo: 26% | 690 | 3 | 6 | 28,3% Me: 25% · σ: 13,1% · Mo: 20% | 780 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,4% | 9,1% | 31,3 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 52,5% | 26,5 pkt proc. |
| matematyka | 77,2% | 50,7% | 26,5 pkt proc. |
| biologia | 43,9% | 18,7% | 25,1 pkt proc. |
| język angielski | 91,2% | 67,6% | 23,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.