Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE i TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 11714)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 107346)

TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 79,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 30 42,3% 🏆 Me: 41% · σ: 28,7% · Mo: 18% 397 2 13 10,5% Me: 8% · σ: 8,3% · Mo: 8% 828 3
geografia poziom rozszerzony (M) 83 44,1% 🏆 Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: 23% 844 2 34 26,2% Me: 23% · σ: 15,5% · Mo: 25% 2128 6
język angielski poziom podstawowy (M) 232 92,0% 🏆 Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% 353 2 135 72,2% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 93% 2251 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 230 79,0% 🏆 Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 97% 576 2 102 58,5% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 22% 2513 6
język angielski ustny (M) 232 91,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 418 2 134 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2387 5
język polski poziom podstawowy (M) 234 65,8% 🏆 Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 55% 773 1 136 47,3% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 50% 3073 5
język polski poziom rozszerzony (M) 72 41,7% 🏆 Me: 38,5% · σ: 30,3% · Mo: 0% 1041 2 5 33% Me: 37% · σ: 29,0% · Mo: 0% 1417 4
język polski ustny (M) 234 72,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1345 2 134 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2833 5
matematyka poziom podstawowy (M) 234 77,2% 🏆 Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% 375 2 136 49,3% Me: 52% · σ: 21,6% · Mo: 34% 2210 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 109 40,4% 🏆 Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 6% 614 2 55 6,9% Me: 2% · σ: 13,0% · Mo: 0% 2157 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,9%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE Różnica
matematyka 40,4% 6,9% 33,5 pkt proc.
fizyka 42,3% 10,5% 31,7 pkt proc.
matematyka 77,2% 49,3% 27,9 pkt proc.
język angielski 79,0% 58,5% 20,5 pkt proc.
język angielski 92,0% 72,2% 19,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 55 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.