Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE vs SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 11713)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 3807)

SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE

📍 Lubin | Zdawalność: 96,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 59 46,5% 🏆 Me: 48% · σ: 16,1% · Mo: 30% 606 1 33 23,7% Me: 22% · σ: 13,2% · Mo: 13% 1621 4
chemia poziom rozszerzony (M) 42 27,3% 🏆 Me: 25% · σ: 15,8% · Mo: 33% 833 2 8 19,5% Me: 13% · σ: 14,9% · Mo: 13% 1027 3
geografia poziom rozszerzony (M) 67 55,6% 🏆 Me: 53% · σ: 19,4% · Mo: 50% 418 1 25 31,8% Me: 28% · σ: 18,9% · Mo: 15% 1603 4
historia poziom rozszerzony (M) 9 60,9% 🏆 Me: 62% · σ: 19,3% · Mo: -% 247 1 24 34% Me: 31% · σ: 18,4% · Mo: 30% 966 4
język angielski poziom podstawowy (M) 199 93,8% 🏆 Me: 97% · σ: 8,5% · Mo: 97% 222 1 111 79,6% Me: 88% · σ: 20,4% · Mo: 97% 1465 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 195 84,3% 🏆 Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 93% 279 1 94 66,6% Me: 71% · σ: 22,2% · Mo: 62% 1682 3
język angielski ustny (M) 199 94,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 179 1 111 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1162 3
język polski poziom podstawowy (M) 200 64,2% 🏆 Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 68% 936 2 112 61,3% Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 55% 1244 3
język polski poziom rozszerzony (M) 50 44,4% 🏆 Me: 43% · σ: 23,4% · Mo: 31% 925 1 40 41,4% Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 0% 1062 3
język polski ustny (M) 200 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 619 1 112 70,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1672 4
matematyka poziom podstawowy (M) 200 78,0% 🏆 Me: 82% · σ: 17,6% · Mo: 92% 343 1 112 52,0% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 46% 1960 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 102 41,5% 🏆 Me: 36% · σ: 25,6% · Mo: 36% 575 1 18 17,9% Me: 12% · σ: 16,2% · Mo: 12% 1491 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 21 47,3% 🏆 Me: 46% · σ: 28,0% · Mo: 46% 417 1 7 34% Me: 26% · σ: 17,7% · Mo: -% 681 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 96,4%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE wypada lepiej w 13, a SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE Różnica
historia 60,9% 34% 26,9 pkt proc.
matematyka 78,0% 52,0% 26,0 pkt proc.
geografia 55,6% 31,8% 23,9 pkt proc.
matematyka 41,5% 17,9% 23,7 pkt proc.
biologia 46,5% 23,7% 22,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 24 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.