Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Lubin | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 46,5% Me: 48% · σ: 16,1% · Mo: 30% | 606 | 1 | 43 | 43,9% Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 27% | 697 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 42 | 27,3% Me: 25% · σ: 15,8% · Mo: 33% | 833 | 2 | 23 | 34,5% Me: 28% · σ: 24,4% · Mo: 12% | 669 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 47,5% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 23% | 311 | 1 | 30 | 42,3% Me: 41% · σ: 28,7% · Mo: 18% | 397 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 67 | 55,6% Me: 53% · σ: 19,4% · Mo: 50% | 418 | 1 | 83 | 44,1% Me: 43% · σ: 20,2% · Mo: 23% | 844 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 60,9% Me: 62% · σ: 19,3% · Mo: -% | 247 | 1 | 21 | 47,1% Me: 47% · σ: 23,3% · Mo: 63% | 623 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 93,8% Me: 97% · σ: 8,5% · Mo: 97% | 222 | 1 | 232 | 92,0% Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 353 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 195 | 84,3% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 279 | 1 | 230 | 79,0% Me: 85% · σ: 17,9% · Mo: 97% | 576 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 179 | 1 | 232 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 418 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 64,2% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 68% | 936 | 2 | 234 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,5% · Mo: 55% | 773 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 44,4% Me: 43% · σ: 23,4% · Mo: 31% | 925 | 1 | 72 | 41,7% Me: 38,5% · σ: 30,3% · Mo: 0% | 1041 | 2 |
| język polski ustny (M) | 200 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 619 | 1 | 234 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1345 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 78,0% Me: 82% · σ: 17,6% · Mo: 92% | 343 | 1 | 234 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% | 375 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 41,5% Me: 36% · σ: 25,6% · Mo: 36% | 575 | 1 | 109 | 40,4% Me: 42% · σ: 26,5% · Mo: 6% | 614 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 47,3% Me: 46% · σ: 28,0% · Mo: 46% | 417 | 1 | 23 | 33,7% Me: 28% · σ: 19,5% · Mo: 26% | 690 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 60,9% | 47,1% | 13,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 47,3% | 33,7% | 13,7 pkt proc. |
| geografia | 55,6% | 44,1% | 11,6 pkt proc. |
| język polski | 80,5% | 72,8% | 7,7 pkt proc. |
| chemia | 27,3% | 34,5% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.