Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE czy TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Lubin | Zdawalność: 99,5%
📍 Lubin | Zdawalność: 79,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 47,5% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 23% | 311 | 1 | 13 | 10,5% Me: 8% · σ: 8,3% · Mo: 8% | 828 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 67 | 55,6% Me: 53% · σ: 19,4% · Mo: 50% | 418 | 1 | 34 | 26,2% Me: 23% · σ: 15,5% · Mo: 25% | 2128 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 50,6% Me: 54% · σ: 23,3% · Mo: -% | 125 | 1 | 6 | 21% Me: 19% · σ: 13,4% · Mo: 14% | 501 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 93,8% Me: 97% · σ: 8,5% · Mo: 97% | 222 | 1 | 135 | 72,2% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 93% | 2251 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 195 | 84,3% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 279 | 1 | 102 | 58,5% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 22% | 2513 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 179 | 1 | 134 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2387 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 64,2% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 68% | 936 | 2 | 136 | 47,3% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 50% | 3073 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 44,4% Me: 43% · σ: 23,4% · Mo: 31% | 925 | 1 | 5 | 33% Me: 37% · σ: 29,0% · Mo: 0% | 1417 | 4 |
| język polski ustny (M) | 200 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 619 | 1 | 134 | 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2833 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 78,0% Me: 82% · σ: 17,6% · Mo: 92% | 343 | 1 | 136 | 49,3% Me: 52% · σ: 21,6% · Mo: 34% | 2210 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 41,5% Me: 36% · σ: 25,6% · Mo: 36% | 575 | 1 | 55 | 6,9% Me: 2% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2157 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 79,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE | TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 47,5% | 10,5% | 37,0 pkt proc. |
| matematyka | 41,5% | 6,9% | 34,7 pkt proc. |
| informatyka | 50,6% | 21% | 29,6 pkt proc. |
| geografia | 55,6% | 26,2% | 29,4 pkt proc. |
| matematyka | 78,0% | 49,3% | 28,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.