Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE i TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lubin | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 46,5% Me: 48% · σ: 16,1% · Mo: 30% | 606 | 1 | 10 | 28,9% Me: 20% · σ: 21,6% · Mo: 15% | 1305 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 67 | 55,6% Me: 53% · σ: 19,4% · Mo: 50% | 418 | 1 | 42 | 27,1% Me: 25,5% · σ: 12,6% · Mo: 18% | 2037 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 93,8% Me: 97% · σ: 8,5% · Mo: 97% | 222 | 1 | 135 | 74,7% Me: 85% · σ: 22,5% · Mo: 92% | 1971 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 195 | 84,3% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 279 | 1 | 119 | 59,2% Me: 65% · σ: 25,9% · Mo: 73% | 2449 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 179 | 1 | 135 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2842 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 64,2% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 68% | 936 | 2 | 135 | 42,2% Me: 42% · σ: 14,3% · Mo: 47% | 3653 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 44,4% Me: 43% · σ: 23,4% · Mo: 31% | 925 | 1 | 15 | 20,5% Me: 23% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1867 | 6 |
| język polski ustny (M) | 200 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 619 | 1 | 135 | 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3266 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 78,0% Me: 82% · σ: 17,6% · Mo: 92% | 343 | 1 | 135 | 51,7% Me: 52% · σ: 19,7% · Mo: 48% | 1998 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 41,5% Me: 36% · σ: 25,6% · Mo: 36% | 575 | 1 | 33 | 7,9% Me: 6% · σ: 12,2% · Mo: 6% | 2099 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 86,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBINIE | TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 41,5% | 7,9% | 33,6 pkt proc. |
| geografia | 55,6% | 27,1% | 28,5 pkt proc. |
| matematyka | 78,0% | 51,7% | 26,3 pkt proc. |
| język angielski | 84,3% | 59,2% | 25,1 pkt proc. |
| język angielski | 94,7% | 70,3% | 24,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 102 osób w szkole A i 33 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.