Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FILOMATA W GLIWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gliwice | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 73 | 58,0% Me: 57% · σ: 16,6% · Mo: 52% | 249 | 3 | 16 | 54,8% Me: 52,5% · σ: 16,9% · Mo: 33% | 325 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 40 | 46,6% Me: 46% · σ: 20,8% · Mo: 35% | 347 | 3 | 8 | 30,4% Me: 18% · σ: 26,8% · Mo: 5% | 762 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 53,0% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: 63% | 510 | 3 | 11 | 41% Me: 35% · σ: 20,8% · Mo: 35% | 986 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 211 | 93,5% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 235 | 3 | 47 | 92,5% Me: 95% · σ: 6,2% · Mo: 97% | 316 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 130 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 95% | 350 | 3 | 46 | 82,5% Me: 87,5% · σ: 14,3% · Mo: 93% | 351 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 211 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 319 | 3 | 47 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 405 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 212 | 70,4% Me: 72% · σ: 13,2% · Mo: 75% | 395 | 4 | 47 | 63,9% Me: 65% · σ: 12,0% · Mo: 70% | 968 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 34 | 57,1% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 57% | 433 | 2 | 10 | 56,5% Me: 53% · σ: 24,5% · Mo: 77% | 449 | 3 |
| język polski ustny (M) | 212 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1252 | 6 | 47 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 383 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 81% Me: 84% · σ: 15,0% · Mo: 94% | 232 | 3 | 47 | 71,9% Me: 68% · σ: 18,6% · Mo: 50% | 614 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 117 | 48,1% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 66% | 375 | 3 | 18 | 45,8% Me: 44% · σ: 19,8% · Mo: 16% | 448 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FILOMATA W GLIWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FILOMATA W GLIWICACH w 1, przy 1 remisach.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FILOMATA W GLIWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 46,6% | 30,4% | 16,3 pkt proc. |
| geografia | 53,0% | 41% | 12,0 pkt proc. |
| język polski | 73,7% | 83,9% | 10,2 pkt proc. |
| matematyka | 81% | 71,9% | 9,1 pkt proc. |
| język polski | 70,4% | 63,9% | 6,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.