Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 11633)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 4626)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 72 54,0% 🏆 Me: 57,5% · σ: 20,4% · Mo: 47% 346 1 76 46,9% Me: 46% · σ: 22,3% · Mo: 45% 587 3
chemia poziom rozszerzony (M) 47 45,9% 🏆 Me: 42% · σ: 25,9% · Mo: 12% 361 1 49 42,9% Me: 38% · σ: 25,1% · Mo: 22% 435 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 32 41,2% 🏆 Me: 34% · σ: 27,9% · Mo: 20% 422 2 25 32,8% Me: 28% · σ: 20,7% · Mo: 13% 552 3
geografia poziom rozszerzony (M) 55 54,3% 🏆 Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 30% 459 2 34 49,3% Me: 48% · σ: 15,2% · Mo: 43% 627 3
historia poziom rozszerzony (M) 23 56,6% Me: 63% · σ: 27,7% · Mo: -% 354 2 20 61,8% 🏆 Me: 62,5% · σ: 23,4% · Mo: 57% 223 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 14 47,6% Me: 39% · σ: 18,5% · Mo: 36% 158 2 23 51,6% 🏆 Me: 51% · σ: 21,5% · Mo: 40% 117 1
język angielski poziom podstawowy (M) 228 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% 326 1 225 88,8% Me: 92% · σ: 11,6% · Mo: 93% 635 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 203 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% 305 1 185 80,6% Me: 87% · σ: 15,5% · Mo: 90% 467 2
język angielski ustny (M) 228 92,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 2 225 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1303 6
język polski poziom podstawowy (M) 231 74,1% 🏆 Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% 168 1 227 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 62% 594 3
język polski poziom rozszerzony (M) 88 42,0% Me: 41,5% · σ: 25,1% · Mo: 26% 1023 3 51 42,1% 🏆 Me: 38,5% · σ: 21,8% · Mo: 31% 1022 2
język polski ustny (M) 231 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 268 2 227 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 848 4
matematyka poziom podstawowy (M) 231 76,0% 🏆 Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% 422 1 227 75,1% Me: 78% · σ: 16,9% · Mo: 98% 453 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 110 42,0% Me: 39% · σ: 24,5% · Mo: 56% 562 2 89 43,9% 🏆 Me: 40% · σ: 24,6% · Mo: 32% 508 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 28 49,4% Me: 49% · σ: 22,4% · Mo: 18% 381 2 29 64,4% 🏆 Me: 66% · σ: 15,8% · Mo: 76% 149 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY w 5.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY Różnica
wiedza o społeczeństwie 49,4% 64,4% 15,1 pkt proc.
język angielski 92,6% 82,6% 10,1 pkt proc.
fizyka 41,2% 32,8% 8,5 pkt proc.
język polski 85,7% 77,7% 8,0 pkt proc.
biologia 54,0% 46,9% 7,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 29 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.