Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY i TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 41,2% Me: 34% · σ: 27,9% · Mo: 20% | 422 | 2 | 20 | 12,6% Me: 8% · σ: 15,6% · Mo: 3% | 799 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 55 | 54,3% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 30% | 459 | 2 | 7 | 32% Me: 27% · σ: 16,0% · Mo: 20% | 1580 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 47,6% Me: 39% · σ: 18,5% · Mo: 36% | 158 | 2 | 7 | 24,6% Me: 24% · σ: 15,3% · Mo: -% | 463 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 228 | 92,3% Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% | 326 | 1 | 107 | 81,3% Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 1308 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 203 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 305 | 1 | 91 | 70,3% Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 92% | 1316 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 228 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 315 | 2 | 106 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1182 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 231 | 74,1% Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% | 168 | 1 | 108 | 48,6% Me: 48% · σ: 15,6% · Mo: 47% | 2900 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 88 | 42,0% Me: 41,5% · σ: 25,1% · Mo: 26% | 1023 | 3 | 5 | 10,8% Me: 0% · σ: 13,5% · Mo: 0% | 2129 | 7 |
| język polski ustny (M) | 231 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 268 | 2 | 107 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1343 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 231 | 76,0% Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 422 | 1 | 108 | 66,7% Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 90% | 899 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 110 | 42,0% Me: 39% · σ: 24,5% · Mo: 56% | 562 | 2 | 73 | 15,7% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 0% | 1626 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 92,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY | TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 42,0% | 10,8% | 31,2 pkt proc. |
| fizyka | 41,2% | 12,6% | 28,6 pkt proc. |
| matematyka | 42,0% | 15,7% | 26,3 pkt proc. |
| język polski | 74,1% | 48,6% | 25,5 pkt proc. |
| informatyka | 47,6% | 24,6% | 23,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 88 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.