Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY czy TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 228 | 92,3% Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% | 326 | 1 | 43 | 82,1% Me: 87% · σ: 13,3% · Mo: 90% | 1231 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 203 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 305 | 1 | 43 | 66,6% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 78% | 1680 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 228 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 315 | 2 | 43 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 704 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 231 | 74,1% Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% | 168 | 1 | 43 | 43,4% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 53% | 3542 | 11 |
| język polski ustny (M) | 231 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 268 | 2 | 43 | 59,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2951 | 15 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 231 | 76,0% Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 422 | 1 | 43 | 55,9% Me: 54% · σ: 20,2% · Mo: 28% | 1601 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 110 | 42,0% Me: 39% · σ: 24,5% · Mo: 56% | 562 | 2 | 13 | 4,9% Me: 2% · σ: 6,6% · Mo: 2% | 2259 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 90,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY | TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 42,0% | 4,9% | 37,1 pkt proc. |
| język polski | 74,1% | 43,4% | 30,7 pkt proc. |
| język polski | 85,7% | 59,8% | 25,8 pkt proc. |
| matematyka | 76,0% | 55,9% | 20,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,5% | 66,6% | 17,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 110 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.