Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11633)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 13422)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 228 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 97% 326 1 8 85,5% Me: 93% · σ: 22,1% · Mo: 93% 913 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 203 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 14,1% · Mo: 97% 305 1 8 74,6% Me: 82,5% · σ: 26,0% · Mo: 95% 915 3
język angielski ustny (M) 228 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 2 8 95% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 163 1
język polski poziom podstawowy (M) 231 74,1% 🏆 Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 77% 168 1 8 72,4% Me: 76% · σ: 14,7% · Mo: 83% 247 2
język polski ustny (M) 231 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 268 2 8 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 597 3
matematyka poziom podstawowy (M) 231 76,0% 🏆 Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 100% 422 1 8 68,8% Me: 70% · σ: 26,0% · Mo: 96% 786 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY wypada lepiej w 5, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY Różnica
język angielski 83,5% 74,6% 8,9 pkt proc.
matematyka 76,0% 68,8% 7,2 pkt proc.
język angielski 92,3% 85,5% 6,8 pkt proc.
język polski 85,7% 80,8% 4,9 pkt proc.
język angielski 92,6% 95% 2,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 203 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.