Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU czy TECHNIKUM NR 8 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 24,9% Me: 27% · σ: 11,8% · Mo: 12% | 1535 | 36 | 13 | 18,7% Me: 18% · σ: 6,0% · Mo: 18% | 1928 | 41 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 31,5% Me: 17,5% · σ: 22,4% · Mo: 15% | 1627 | 39 | 9 | 19,6% Me: 17% · σ: 7,7% · Mo: 13% | 2696 | 54 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 79,0% Me: 87% · σ: 20,2% · Mo: 97% | 1524 | 44 | 65 | 70,3% Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 92% | 2462 | 54 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 82 | 63,7% Me: 71% · σ: 24,5% · Mo: 72% | 1982 | 46 | 39 | 63,0% Me: 73% · σ: 25,7% · Mo: 85% | 2035 | 48 |
| język angielski ustny (M) | 88 | 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3390 | 63 | 64 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2968 | 55 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 90 | 40,4% Me: 38% · σ: 17,5% · Mo: 32% | 3782 | 63 | 67 | 55,2% Me: 55% · σ: 11,2% · Mo: 65% | 2027 | 36 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 15,3% Me: 6% · σ: 16,0% · Mo: 0% | 2011 | 41 | 8 | 27,5% Me: 14,5% · σ: 30,7% · Mo: 0% | 1635 | 27 |
| język polski ustny (M) | 90 | 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3151 | 46 | 66 | 56,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3328 | 51 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 89 | 46,6% Me: 46% · σ: 17,2% · Mo: 42% | 2473 | 45 | 67 | 34,1% Me: 28% · σ: 19,1% · Mo: 20% | 3656 | 65 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 14,4% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 2% | 1730 | 38 | 8 | 8,5% Me: 7% · σ: 6,5% · Mo: 18% | 2061 | 46 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 8 | 24,6% Me: 24% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 81 | 1 | 13 | 19,7% Me: 20% · σ: 11,5% · Mo: 20% | 125 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (79,8% vs 59,1%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 8 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU | TECHNIKUM NR 8 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 40,4% | 55,2% | 14,8 pkt proc. |
| matematyka | 46,6% | 34,1% | 12,5 pkt proc. |
| język polski | 15,3% | 27,5% | 12,2 pkt proc. |
| geografia | 31,5% | 19,6% | 11,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 70,3% | 8,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 90 osób w szkole A i 67 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.