Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU czy TECHNIKUM IM. 59 PUŁKU PIECHOTY WIELKOPOLSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-LOGISTYCZNYCH W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11632)

TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU

📍 Wrocław | Zdawalność: 79,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 6 31,5% 🏆 Me: 17,5% · σ: 22,4% · Mo: 15% 1627 39 26 24,3% Me: 17,5% · σ: 17,9% · Mo: 10% 2324 7
język angielski poziom podstawowy (M) 88 79,0% 🏆 Me: 87% · σ: 20,2% · Mo: 97% 1524 44 105 70,0% Me: 73% · σ: 23,0% · Mo: 93% 2492 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 82 63,7% 🏆 Me: 71% · σ: 24,5% · Mo: 72% 1982 46 70 57,8% Me: 62% · σ: 24,6% · Mo: 23% 2602 8
język angielski ustny (M) 88 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3390 63 105 71,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2637 8
język polski poziom podstawowy (M) 90 40,4% Me: 38% · σ: 17,5% · Mo: 32% 3782 63 105 53,3% 🏆 Me: 52% · σ: 15,0% · Mo: 43% 2275 7
język polski poziom rozszerzony (M) 20 15,3% Me: 6% · σ: 16,0% · Mo: 0% 2011 41 5 18,4% 🏆 Me: 20% · σ: 8,5% · Mo: 26% 1925 4
język polski ustny (M) 90 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3151 46 105 88,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 142 4
matematyka poziom podstawowy (M) 89 46,6% Me: 46% · σ: 17,2% · Mo: 42% 2473 45 105 48,8% 🏆 Me: 46% · σ: 16,6% · Mo: 44% 2259 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 11 14,4% 🏆 Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 2% 1730 38 7 6,6% Me: 4% · σ: 6,5% · Mo: 2% 2177 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 8 24,6% 🏆 Me: 24% · σ: 10,4% · Mo: 12% 81 1 10 18,3% Me: 16% · σ: 9,5% · Mo: 15% 143 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. 59 PUŁKU PIECHOTY WIELKOPOLSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-LOGISTYCZNYCH W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (89,5% vs 79,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM IM. 59 PUŁKU PIECHOTY WIELKOPOLSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-LOGISTYCZNYCH W INOWROCŁAWIU w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TEB EDUKACJA WE WROCŁAWIU TECHNIKUM IM. 59 PUŁKU PIECHOTY WIELKOPOLSKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-LOGISTYCZNYCH W INOWROCŁAWIU Różnica
język polski 58,2% 88,4% 30,2 pkt proc.
język polski 40,4% 53,3% 12,9 pkt proc.
język angielski 79,0% 70,0% 9,0 pkt proc.
matematyka 14,4% 6,6% 7,8 pkt proc.
geografia 31,5% 24,3% 7,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 9,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 90 osób w szkole A i 105 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.