Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 i NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Andrychów | Zdawalność: 96,4%
📍 Andrychów | Zdawalność: 70%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 28 | 60,6% Me: 61% · σ: 23,1% · Mo: 45% | 3458 | 4 | 20 | 66,8% Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 32% | 2857 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 10 | 52,8% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 77% | 3117 | 3 | 11 | 49,1% Me: 45% · σ: 25,4% · Mo: 32% | 3408 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 28 | 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3511 | 4 | 20 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1045 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 28 | 63,8% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 976 | 2 | 20 | 48,1% Me: 48,5% · σ: 11,5% · Mo: 50% | 2960 | 5 |
| język polski ustny (M) | 28 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1982 | 2 | 20 | 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4027 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 28 | 44,1% Me: 43% · σ: 12,8% · Mo: 32% | 2759 | 3 | 20 | 38,6% Me: 40% · σ: 20,5% · Mo: 52% | 3318 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (96,4% vs 70%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 4, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH w 2.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 64,7% | 85,0% | 20,3 pkt proc. |
| język polski | 67,5% | 48,6% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 63,8% | 48,1% | 15,7 pkt proc. |
| język angielski | 60,6% | 66,8% | 6,2 pkt proc. |
| matematyka | 44,1% | 38,6% | 5,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 20 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.