Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 vs CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 11555)

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2

📍 Andrychów | Zdawalność: 96,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 28 60,6% Me: 61% · σ: 23,1% · Mo: 45% 3458 4 125 74,3% 🏆 Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 95% 2014 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 10 52,8% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 77% 3117 3 83 59,7% 🏆 Me: 67% · σ: 23,9% · Mo: 75% 2394 2
język angielski ustny (M) 28 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3511 4 125 73,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2424 3
język polski poziom podstawowy (M) 28 63,8% 🏆 Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 53% 976 2 127 59,8% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 57% 1408 3
język polski ustny (M) 28 67,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1982 2 127 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2676 3
matematyka poziom podstawowy (M) 28 44,1% Me: 43% · σ: 12,8% · Mo: 32% 2759 3 127 56,4% 🏆 Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 80% 1567 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (96,4% vs 92,1%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 2, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE w 4.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE Różnica
język angielski 60,6% 74,3% 13,7 pkt proc.
matematyka 44,1% 56,4% 12,3 pkt proc.
język angielski 64,7% 73,5% 8,8 pkt proc.
język angielski 52,8% 59,7% 6,9 pkt proc.
język polski 67,5% 61,9% 5,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 125 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.