Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ANDRYCHOWIE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Andrychów | Zdawalność: 92,1%
📍 Andrychów | Zdawalność: 36%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 19,9% Me: 18% · σ: 7,8% · Mo: 15% | 2674 | 2 | 9 | 10,8% Me: 8% · σ: 6,2% · Mo: 7% | 2982 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 125 | 74,3% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 2014 | 2 | 25 | 52,1% Me: 42% · σ: 26,8% · Mo: 42% | 4062 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 83 | 59,7% Me: 67% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 2394 | 2 | 11 | 50,2% Me: 50% · σ: 26,1% · Mo: 50% | 3324 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 125 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2424 | 3 | 25 | 44,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4470 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 127 | 59,8% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 57% | 1408 | 3 | 25 | 49,5% Me: 52% · σ: 12,8% · Mo: 57% | 2761 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 32,8% Me: 26% · σ: 21,9% · Mo: 26% | 1423 | 2 | 10 | 2,6% Me: 0% · σ: 6,9% · Mo: 0% | 2281 | 3 |
| język polski ustny (M) | 127 | 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2676 | 3 | 25 | 43,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4310 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 127 | 56,4% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 1567 | 2 | 25 | 27,2% Me: 26% · σ: 9,9% · Mo: 16% | 4047 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 36%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ANDRYCHOWIE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH w 0.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ANDRYCHOWIE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 32,8% | 2,6% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 56,4% | 27,2% | 29,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 44,8% | 28,7 pkt proc. |
| język angielski | 74,3% | 52,1% | 22,2 pkt proc. |
| język polski | 61,9% | 43,4% | 18,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 56,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.