Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE czy ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Andrychów | Zdawalność: 92,1%
📍 Andrychów | Zdawalność: 96,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 125 | 74,3% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 2014 | 2 | 28 | 60,6% Me: 61% · σ: 23,1% · Mo: 45% | 3458 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 83 | 59,7% Me: 67% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 2394 | 2 | 10 | 52,8% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 77% | 3117 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 125 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2424 | 3 | 28 | 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3511 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 127 | 59,8% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 57% | 1408 | 3 | 28 | 63,8% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 976 | 2 |
| język polski ustny (M) | 127 | 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2676 | 3 | 28 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1982 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 127 | 56,4% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 1567 | 2 | 28 | 44,1% Me: 43% · σ: 12,8% · Mo: 32% | 2759 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (96,4% vs 92,1%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE wypada lepiej w 4, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 w 2.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ANDRYCHOWIE IM.ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ-TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 74,3% | 60,6% | 13,7 pkt proc. |
| matematyka | 56,4% | 44,1% | 12,3 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 64,7% | 8,8 pkt proc. |
| język angielski | 59,7% | 52,8% | 6,9 pkt proc. |
| język polski | 61,9% | 67,5% | 5,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 125 osób w szkole A i 28 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.