Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Szczytno | Zdawalność: 23,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 34,5% Me: 33% · σ: 18,7% · Mo: 13% | 1051 | 2 | 6 | 11% Me: 10,5% · σ: 6,5% · Mo: -% | 2370 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 39 | 66,2% Me: 72% · σ: 24,5% · Mo: 93% | 2917 | 3 | 18 | 46,9% Me: 38,5% · σ: 27,4% · Mo: 17% | 4263 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 26 | 54,3% Me: 53% · σ: 22,6% · Mo: 35% | 2948 | 3 | 8 | 41,8% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: 28% | 3847 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 39 | 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2341 | 2 | 17 | 48,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4393 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 40 | 58,0% Me: 60% · σ: 12,6% · Mo: 47% | 1633 | 2 | 18 | 32,6% Me: 35% · σ: 15,9% · Mo: 20% | 4228 | 5 |
| język polski ustny (M) | 40 | 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1386 | 2 | 18 | 58,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3081 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 40 | 49,4% Me: 49% · σ: 16,0% · Mo: 50% | 2206 | 2 | 18 | 19,3% Me: 16% · σ: 12,7% · Mo: 8% | 4436 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (90% vs 23,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 49,4% | 19,3% | 30,0 pkt proc. |
| język angielski | 74,2% | 48,4% | 25,8 pkt proc. |
| język polski | 58,0% | 32,6% | 25,5 pkt proc. |
| biologia | 34,5% | 11% | 23,5 pkt proc. |
| język angielski | 66,2% | 46,9% | 19,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 66,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.