Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM i SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W ZAKOPANEM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zakopane | Zdawalność: 87,5%
📍 Zakopane | Zdawalność: 85,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 48 | 83,4% Me: 92,5% · σ: 20,4% · Mo: 93% | 1106 | 3 | 6 | 83,5% Me: 85% · σ: 8,5% · Mo: 73% | 1094 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 38 | 71,7% Me: 77,5% · σ: 21,3% · Mo: 87% | 1170 | 2 | 5 | 70,4% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: -% | 1300 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 48 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1528 | 3 | 6 | 86,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 893 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 48 | 60,7% Me: 61% · σ: 16,5% · Mo: 58% | 1307 | 3 | 7 | 54,4% Me: 55% · σ: 19,1% · Mo: -% | 2106 | 4 |
| język polski ustny (M) | 48 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1075 | 1 | 7 | 67,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2019 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 48 | 50,2% Me: 49% · σ: 20,0% · Mo: 30% | 2125 | 5 | 7 | 51,7% Me: 44% · σ: 15,5% · Mo: 74% | 1994 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM ma wyższą zdawalność ogólną (87,5% vs 85,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM wypada lepiej w 3, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W ZAKOPANEM w 3.
| Przedmiot | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ANTONIEGO KENARA W ZAKOPANEM | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W ZAKOPANEM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 75,4% | 67,1% | 8,3 pkt proc. |
| język polski | 60,7% | 54,4% | 6,3 pkt proc. |
| język angielski | 80,4% | 86,2% | 5,8 pkt proc. |
| matematyka | 50,2% | 51,7% | 1,5 pkt proc. |
| język angielski | 71,7% | 70,4% | 1,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 48 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.