Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 115254)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU

📍 Pułtusk | Zdawalność: 94,6%

SZKOŁA B (RSPO: 18277)

TECHNIKUM NR 1

📍 Pułtusk | Zdawalność: 89,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 33 39,9% 🏆 Me: 28% · σ: 25,1% · Mo: 10% 1047 2 9 35,9% Me: 30% · σ: 16,7% · Mo: -% 1282 3
język angielski poziom podstawowy (M) 37 78% 🏆 Me: 85% · σ: 18,2% · Mo: 97% 1624 2 57 74,5% Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 95% 1992 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 29 58,7% 🏆 Me: 58% · σ: 23,3% · Mo: 38% 2496 3 46 55,9% Me: 59% · σ: 26,7% · Mo: 73% 2796 4
język angielski ustny (M) 37 61,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3804 5 57 73,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2379 3
język polski poziom podstawowy (M) 37 51,6% 🏆 Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 42% 2487 3 57 48% Me: 48% · σ: 16,6% · Mo: 50% 2975 4
język polski ustny (M) 37 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1392 4 57 80,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 583 3
matematyka poziom podstawowy (M) 37 62,2% 🏆 Me: 60% · σ: 24,2% · Mo: 26% 1159 2 57 48,8% Me: 46% · σ: 18,0% · Mo: 44% 2255 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 7 26,3% 🏆 Me: 34% · σ: 16,5% · Mo: 2% 1111 2 8 5,2% Me: 3% · σ: 8,0% · Mo: 4% 2236 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU ma wyższą zdawalność ogólną (94,6% vs 89,5%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU TECHNIKUM NR 1 Różnica
matematyka 26,3% 5,2% 21,0 pkt proc.
matematyka 62,2% 48,8% 13,4 pkt proc.
język angielski 61,2% 73,8% 12,6 pkt proc.
język polski 72,3% 80,9% 8,6 pkt proc.
geografia 39,9% 35,9% 4,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 8 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.