Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU vs TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 114963)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 84183)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 152 93,8% 🏆 Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% 221 1 29 86,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 95% 827 3
język angielski ustny (M) 152 97,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 47 1 29 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 947 3
język polski poziom podstawowy (M) 152 76,3% 🏆 Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% 95 1 29 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% 2371 5
język polski ustny (M) 152 76,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 965 2 29 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3180 9
matematyka poziom podstawowy (M) 152 73,8% 🏆 Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% 508 1 29 64,1% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 40% 1066 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 65 45,9% 🏆 Me: 44% · σ: 27,5% · Mo: 60% 441 1 17 15,1% Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: 2% 1685 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 Różnica
matematyka 45,9% 15,1% 30,9 pkt proc.
język polski 76,3% 52,6% 23,7 pkt proc.
język polski 76,5% 58,0% 18,6 pkt proc.
język angielski 97,7% 85,9% 11,8 pkt proc.
matematyka 73,8% 64,1% 9,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 65 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.