Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU czy I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%
📍 Tarnobrzeg | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 55,6% Me: 52% · σ: 20,2% · Mo: 47% | 300 | 1 | 28 | 64,7% Me: 68% · σ: 16,1% · Mo: 70% | 128 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 52,4% Me: 57,5% · σ: 25,9% · Mo: 8% | 231 | 1 | 29 | 61,9% Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 30% | 100 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 52% Me: 67% · σ: 27,0% · Mo: 67% | 248 | 1 | 13 | 70,8% Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 78% | 45 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 631 | 1 | 6 | 74% Me: 79% · σ: 15,1% · Mo: -% | 67 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 37 | 54,8% Me: 55% · σ: 27,6% · Mo: 33% | 409 | 1 | 6 | 81,2% Me: 82,5% · σ: 18,9% · Mo: 100% | 18 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 34,2% Me: 34% · σ: 10,9% · Mo: 36% | 330 | 1 | 7 | 49,1% Me: 44% · σ: 13,9% · Mo: 34% | 137 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 152 | 93,8% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% | 221 | 1 | 61 | 94,9% Me: 95% · σ: 3,4% · Mo: 95% | 156 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 47 | 1 | 61 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 76 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 76,3% Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% | 95 | 1 | 62 | 76,7% Me: 77% · σ: 11,3% · Mo: 72% | 83 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 51 | 60,3% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 51% | 324 | 2 | 15 | 81,5% Me: 77% · σ: 13,8% · Mo: 71% | 17 | 1 |
| język polski ustny (M) | 152 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 965 | 2 | 62 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 95 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 73,8% Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 508 | 1 | 62 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,9% · Mo: 94% | 51 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 45,9% Me: 44% · σ: 27,5% · Mo: 60% | 441 | 1 | 43 | 73,0% Me: 76% · σ: 18,0% · Mo: 68% | 23 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 80,9% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 60% | 19 | 1 | 8 | 84% Me: 84% · σ: 12,0% · Mo: 82% | 8 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU wypada lepiej w 1, a I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO w 13.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 45,9% | 73,0% | 27,1 pkt proc. |
| historia | 54,8% | 81,2% | 26,4 pkt proc. |
| geografia | 49,2% | 74% | 24,8 pkt proc. |
| język polski | 60,3% | 81,5% | 21,2 pkt proc. |
| fizyka | 52% | 70,8% | 18,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 65 osób w szkole A i 43 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.