Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 114963)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 34318)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE

📍 Mikołów | Zdawalność: 99,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 39 55,6% 🏆 Me: 52% · σ: 20,2% · Mo: 47% 300 1 51 46,4% Me: 43% · σ: 19,5% · Mo: 27% 611 1
chemia poziom rozszerzony (M) 28 52,4% 🏆 Me: 57,5% · σ: 25,9% · Mo: 8% 231 1 31 38,4% Me: 32% · σ: 23,3% · Mo: 13% 559 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 20 52% Me: 67% · σ: 27,0% · Mo: 67% 248 1 10 55,5% 🏆 Me: 56% · σ: 21,1% · Mo: -% 195 1
geografia poziom rozszerzony (M) 38 49,2% 🏆 Me: 50% · σ: 18,1% · Mo: 50% 631 1 18 45,7% Me: 49% · σ: 16,0% · Mo: 37% 771 1
historia poziom rozszerzony (M) 37 54,8% Me: 55% · σ: 27,6% · Mo: 33% 409 1 25 61,5% 🏆 Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 52% 229 1
język angielski poziom podstawowy (M) 152 93,8% 🏆 Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% 221 1 207 89,6% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 95% 557 1
język angielski ustny (M) 152 97,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 47 1 206 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 475 1
język polski poziom podstawowy (M) 152 76,3% 🏆 Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% 95 1 207 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 72% 536 1
język polski poziom rozszerzony (M) 51 60,3% 🏆 Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 51% 324 2 38 37,4% Me: 40% · σ: 16,3% · Mo: 37% 1240 1
język polski ustny (M) 152 76,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 965 2 206 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1131 1
matematyka poziom podstawowy (M) 152 73,8% 🏆 Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% 508 1 207 72,3% Me: 72% · σ: 19,0% · Mo: 62% 591 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 65 45,9% 🏆 Me: 44% · σ: 27,5% · Mo: 60% 441 1 74 39,9% Me: 41% · σ: 22,9% · Mo: 12% 633 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 11 80,9% 🏆 Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 60% 19 1 15 68,9% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 54% 111 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 99,0%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE Różnica
język polski 60,3% 37,4% 22,8 pkt proc.
chemia 52,4% 38,4% 14,1 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 80,9% 68,9% 12,0 pkt proc.
biologia 55,6% 46,4% 9,2 pkt proc.
język polski 76,3% 68,5% 7,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 38 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.