Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU czy TECHNIKUM MORSKIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 52% Me: 67% · σ: 27,0% · Mo: 67% | 248 | 1 | 5 | 4,6% Me: 5% · σ: 1,5% · Mo: 3% | 896 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 631 | 1 | 21 | 21,6% Me: 20% · σ: 11,9% · Mo: 13% | 2551 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 152 | 93,8% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% | 221 | 1 | 32 | 79,4% Me: 85% · σ: 18,0% · Mo: 97% | 1480 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 47 | 1 | 32 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1773 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 76,3% Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% | 95 | 1 | 32 | 57,1% Me: 57,5% · σ: 13,3% · Mo: 50% | 1777 | 4 |
| język polski ustny (M) | 152 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 965 | 2 | 32 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 977 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 73,8% Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 508 | 1 | 32 | 54,4% Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 60% | 1720 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 96,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM MORSKIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU | TECHNIKUM MORSKIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 52% | 4,6% | 47,4 pkt proc. |
| geografia | 49,2% | 21,6% | 27,6 pkt proc. |
| matematyka | 73,8% | 54,4% | 19,3 pkt proc. |
| język polski | 76,3% | 57,1% | 19,2 pkt proc. |
| język angielski | 97,7% | 78,7% | 19,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.