Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 81,4% Me: 83% · σ: 12,1% · Mo: 77% | 3 | 1 | 72 | 62,8% Me: 64% · σ: 19,4% · Mo: 87% | 152 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 75,6% Me: 81,5% · σ: 20,1% · Mo: 87% | 14 | 1 | 61 | 59,4% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 75% | 125 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 68,2% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 55% | 56 | 2 | 8 | 45,1% Me: 47,5% · σ: 24,1% · Mo: -% | 347 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 88,1% Me: 100% · σ: 14,3% · Mo: 100% | 2 | 1 | 38 | 72,6% Me: 76% · σ: 15,8% · Mo: 77% | 81 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 71,2% Me: 69% · σ: 15,8% · Mo: 78% | 15 | 2 | 7 | 45,1% Me: 40% · σ: 21,8% · Mo: 40% | 179 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,4% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 97% | 52 | 3 | 244 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,1% · Mo: 98% | 122 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 147 | 89,9% Me: 93% · σ: 9,4% · Mo: 97% | 81 | 4 | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 154 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 262 | 2 | 244 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 229 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 155 | 73,7% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 80% | 191 | 6 | 258 | 74,9% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 144 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 63,3% Me: 51% · σ: 25,0% · Mo: 49% | 256 | 3 | 61 | 54,5% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 511 | 5 |
| język polski ustny (M) | 155 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1527 | 24 | 258 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1638 | 18 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 155 | 94,9% Me: 98% · σ: 6,3% · Mo: 100% | 7 | 2 | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 149 | 70,3% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 40 | 2 | 103 | 58,6% Me: 62% · σ: 23,0% · Mo: 56% | 160 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 71,2% | 45,1% | 26,0 pkt proc. |
| fizyka | 68,2% | 45,1% | 23,1 pkt proc. |
| biologia | 81,4% | 62,8% | 18,7 pkt proc. |
| chemia | 75,6% | 59,4% | 16,2 pkt proc. |
| geografia | 88,1% | 72,6% | 15,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.