Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA czy AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 81,4% Me: 83% · σ: 12,1% · Mo: 77% | 3 | 1 | 9 | 77% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 87% | 13 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 75,6% Me: 81,5% · σ: 20,1% · Mo: 87% | 14 | 1 | 20 | 66,8% Me: 63,5% · σ: 22,1% · Mo: 47% | 58 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 68,2% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 55% | 56 | 2 | 97 | 75,4% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 82% | 20 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 88,1% Me: 100% · σ: 14,3% · Mo: 100% | 2 | 1 | 6 | 79% Me: 80% · σ: 9,3% · Mo: -% | 30 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 71,2% Me: 69% · σ: 15,8% · Mo: 78% | 15 | 2 | 41 | 67,4% Me: 64% · σ: 17,6% · Mo: 86% | 26 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,4% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 97% | 52 | 3 | 116 | 97,5% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 11 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 147 | 89,9% Me: 93% · σ: 9,4% · Mo: 97% | 81 | 4 | 116 | 92,2% Me: 97% · σ: 10,1% · Mo: 97% | 35 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 154 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 262 | 2 | 115 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 416 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 155 | 73,7% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 80% | 191 | 6 | 118 | 77,2% Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 87% | 72 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 63,3% Me: 51% · σ: 25,0% · Mo: 49% | 256 | 3 | 11 | 70% Me: 80% · σ: 26,9% · Mo: 91% | 126 | 2 |
| język polski ustny (M) | 155 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1527 | 24 | 118 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 155 | 94,9% Me: 98% · σ: 6,3% · Mo: 100% | 7 | 2 | 118 | 97,8% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 1 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 149 | 70,3% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 40 | 2 | 118 | 81,1% Me: 82% · σ: 13,9% · Mo: 82% | 1 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 5, a AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ w 8.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 71,2% | 83,5% | 12,3 pkt proc. |
| matematyka | 70,3% | 81,1% | 10,8 pkt proc. |
| geografia | 88,1% | 79% | 9,1 pkt proc. |
| chemia | 75,6% | 66,8% | 8,8 pkt proc. |
| fizyka | 68,2% | 75,4% | 7,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 155 osób w szkole A i 118 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.