Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XII IM. BOLESŁAWA CHROBREGO — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 81,4% Me: 83% · σ: 12,1% · Mo: 77% | 3 | 1 | 62 | 63,0% Me: 66,5% · σ: 17,4% · Mo: 53% | 147 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 75,6% Me: 81,5% · σ: 20,1% · Mo: 87% | 14 | 1 | 26 | 52,3% Me: 52,5% · σ: 19,4% · Mo: 55% | 233 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 68,2% Me: 69% · σ: 18,8% · Mo: 55% | 56 | 2 | 30 | 42,1% Me: 38,5% · σ: 22,5% · Mo: 7% | 400 | 11 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 88,1% Me: 100% · σ: 14,3% · Mo: 100% | 2 | 1 | 91 | 72,8% Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 77% | 79 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,4% Me: 97% · σ: 3,4% · Mo: 97% | 52 | 3 | 277 | 95,2% Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 97% | 129 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 147 | 89,9% Me: 93% · σ: 9,4% · Mo: 97% | 81 | 4 | 264 | 87,8% Me: 90% · σ: 10,5% · Mo: 92% | 150 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 154 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 262 | 2 | 277 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 424 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 155 | 73,7% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 80% | 191 | 6 | 279 | 79,0% Me: 80% · σ: 11,4% · Mo: 87% | 41 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 19 | 63,3% Me: 51% · σ: 25,0% · Mo: 49% | 256 | 3 | 82 | 57,3% Me: 54% · σ: 27,4% · Mo: 100% | 426 | 5 |
| język polski ustny (M) | 155 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1527 | 24 | 279 | 78,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 790 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 155 | 94,9% Me: 98% · σ: 6,3% · Mo: 100% | 7 | 2 | 279 | 88,6% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 96% | 71 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 149 | 70,3% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 68% | 40 | 2 | 177 | 58,7% Me: 62% · σ: 17,7% · Mo: 68% | 159 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XII IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. ADAMA MICKIEWICZA | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XII IM. BOLESŁAWA CHROBREGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 68,2% | 42,1% | 26,1 pkt proc. |
| chemia | 75,6% | 52,3% | 23,2 pkt proc. |
| biologia | 81,4% | 63,0% | 18,5 pkt proc. |
| geografia | 88,1% | 72,8% | 15,3 pkt proc. |
| matematyka | 70,3% | 58,7% | 11,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.