Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ vs TECHNIKUM NR 1 IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 114327)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 92,1%

SZKOŁA B (RSPO: 114324)

TECHNIKUM NR 1 IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 78,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 16 27% 🏆 Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 12% 1402 2 7 11,3% Me: 12% · σ: 3,1% · Mo: 12% 2367 4
geografia poziom rozszerzony (M) 9 38,8% 🏆 Me: 35% · σ: 18,8% · Mo: -% 1110 2 18 25,6% Me: 25% · σ: 11,3% · Mo: 27% 2199 3
język angielski poziom podstawowy (M) 38 81,1% 🏆 Me: 87,5% · σ: 16,0% · Mo: 93% 1328 2 60 62,4% Me: 67% · σ: 25,9% · Mo: 93% 3318 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 35 63,7% 🏆 Me: 68% · σ: 23,9% · Mo: 87% 1979 2 41 44,1% Me: 40% · σ: 26,7% · Mo: 27% 3748 5
język angielski ustny (M) 38 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 502 2 60 63,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3632 5
język polski poziom podstawowy (M) 38 59,7% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 60% 1424 2 60 49,5% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: 47% 2770 4
język polski ustny (M) 38 61,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2702 3 60 67,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2003 2
matematyka poziom podstawowy (M) 38 48,1% 🏆 Me: 51% · σ: 15,3% · Mo: 54% 2324 2 60 46,6% Me: 45% · σ: 22,0% · Mo: 48% 2478 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 78,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ TECHNIKUM NR 1 IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ Różnica
język angielski 90,3% 63,5% 26,8 pkt proc.
język angielski 63,7% 44,1% 19,6 pkt proc.
język angielski 81,1% 62,4% 18,7 pkt proc.
biologia 27% 11,3% 15,7 pkt proc.
geografia 38,8% 25,6% 13,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 60 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.