Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 114327)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 92,1%

SZKOŁA B (RSPO: 114322)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 72,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 16 27% 🏆 Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 12% 1402 2 17 17,6% Me: 13% · σ: 10,5% · Mo: 17% 2012 3
geografia poziom rozszerzony (M) 9 38,8% 🏆 Me: 35% · σ: 18,8% · Mo: -% 1110 2 8 19,8% Me: 17,5% · σ: 10,0% · Mo: 18% 2684 5
język angielski poziom podstawowy (M) 38 81,1% 🏆 Me: 87,5% · σ: 16,0% · Mo: 93% 1328 2 33 59% Me: 62% · σ: 28,2% · Mo: 45% 3593 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 35 63,7% 🏆 Me: 68% · σ: 23,9% · Mo: 87% 1979 2 22 52,8% Me: 40% · σ: 25,3% · Mo: 82% 3115 3
język angielski ustny (M) 38 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 502 2 33 70,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2879 4
język polski poziom podstawowy (M) 38 59,7% 🏆 Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 60% 1424 2 33 55,2% Me: 55% · σ: 12,2% · Mo: 55% 2024 3
język polski poziom rozszerzony (M) 18 27,7% 🏆 Me: 23% · σ: 24,3% · Mo: 3% 1631 2 21 8,7% Me: 3% · σ: 14,5% · Mo: 0% 2165 3
język polski ustny (M) 38 61,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2702 3 33 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2849 4
matematyka poziom podstawowy (M) 38 48,1% 🏆 Me: 51% · σ: 15,3% · Mo: 54% 2324 2 33 40,5% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 36% 3118 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 72,7%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ wypada lepiej w 9, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ Różnica
język angielski 81,1% 59% 22,1 pkt proc.
język angielski 90,3% 70,0% 20,3 pkt proc.
geografia 38,8% 19,8% 19,0 pkt proc.
język polski 27,7% 8,7% 19,0 pkt proc.
język angielski 63,7% 52,8% 10,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 33 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.