Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 11427)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 3521)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 70 51,8% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 43% 415 5 32 61% 🏆 Me: 62,5% · σ: 19,8% · Mo: 78% 181 2
chemia poziom rozszerzony (M) 34 56,8% 🏆 Me: 57% · σ: 20,1% · Mo: 62% 163 2 21 55,2% Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: 22% 183 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 5 34,2% Me: 38% · σ: 26,2% · Mo: -% 527 3 26 45,7% 🏆 Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 17% 340 1
geografia poziom rozszerzony (M) 33 46,3% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 25% 737 3 15 52,1% 🏆 Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 55% 539 2
historia poziom rozszerzony (M) 13 49,5% 🏆 Me: 42% · σ: 26,4% · Mo: -% 546 2 9 45,4% Me: 33% · σ: 15,8% · Mo: 32% 664 3
język angielski poziom podstawowy (M) 168 83,6% Me: 91% · σ: 18,4% · Mo: 97% 1085 4 123 86,9% 🏆 Me: 95% · σ: 16,5% · Mo: 97% 807 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 136 75,2% Me: 82% · σ: 21,0% · Mo: 92% 864 5 99 81,8% 🏆 Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 92% 391 3
język angielski ustny (M) 168 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 641 3 123 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 580 2
język polski poziom podstawowy (M) 168 56,7% Me: 57,5% · σ: 15,8% · Mo: 53% 1841 5 123 59,6% 🏆 Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 55% 1427 4
język polski poziom rozszerzony (M) 53 58,0% 🏆 Me: 63% · σ: 21,5% · Mo: 71% 401 1 17 28,8% Me: 26% · σ: 25,3% · Mo: 0% 1590 5
język polski ustny (M) 168 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 337 3 123 86,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 217 2
matematyka poziom podstawowy (M) 168 65,2% Me: 64% · σ: 18,0% · Mo: 60% 993 4 123 81,5% 🏆 Me: 92% · σ: 20,1% · Mo: 98% 218 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 36 34,8% Me: 36% · σ: 21,4% · Mo: 38% 793 2 82 51,7% 🏆 Me: 54% · σ: 24,0% · Mo: 34% 287 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 98,4%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 10.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM Różnica
język polski 58,0% 28,8% 29,2 pkt proc.
matematyka 34,8% 51,7% 17,0 pkt proc.
matematyka 65,2% 81,5% 16,3 pkt proc.
fizyka 34,2% 45,7% 11,5 pkt proc.
biologia 51,8% 61% 9,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 53 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.