Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11427)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 19737)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 97,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 70 51,8% 🏆 Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 43% 415 5 44 47,5% Me: 49% · σ: 18,8% · Mo: 52% 561 6
chemia poziom rozszerzony (M) 34 56,8% 🏆 Me: 57% · σ: 20,1% · Mo: 62% 163 2 18 37,6% Me: 31% · σ: 20,8% · Mo: 25% 586 4
geografia poziom rozszerzony (M) 33 46,3% 🏆 Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 25% 737 3 21 40,7% Me: 38% · σ: 15,9% · Mo: 25% 1001 4
historia poziom rozszerzony (M) 13 49,5% 🏆 Me: 42% · σ: 26,4% · Mo: -% 546 2 19 41,7% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 22% 774 4
język angielski poziom podstawowy (M) 168 83,6% 🏆 Me: 91% · σ: 18,4% · Mo: 97% 1085 4 168 82,8% Me: 90% · σ: 18,3% · Mo: 98% 1167 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 136 75,2% 🏆 Me: 82% · σ: 21,0% · Mo: 92% 864 5 141 71,4% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 92% 1189 6
język angielski ustny (M) 168 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 641 3 168 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1107 4
język polski poziom podstawowy (M) 168 56,7% Me: 57,5% · σ: 15,8% · Mo: 53% 1841 5 168 62,2% 🏆 Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 57% 1155 3
język polski poziom rozszerzony (M) 53 58,0% 🏆 Me: 63% · σ: 21,5% · Mo: 71% 401 1 84 57,4% Me: 57% · σ: 18,4% · Mo: 43% 423 2
język polski ustny (M) 168 84,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 337 3 168 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 586 4
matematyka poziom podstawowy (M) 168 65,2% 🏆 Me: 64% · σ: 18,0% · Mo: 60% 993 4 168 58,5% Me: 56% · σ: 17,9% · Mo: 48% 1411 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 36 34,8% 🏆 Me: 36% · σ: 21,4% · Mo: 38% 793 2 19 30,7% Me: 30% · σ: 23,4% · Mo: 8% 938 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 50% 🏆 Me: 52% · σ: 21,1% · Mo: 28% 368 1 30 27,5% Me: 25% · σ: 14,4% · Mo: 20% 800 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 97,0%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 1.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM Różnica
wiedza o społeczeństwie 50% 27,5% 22,5 pkt proc.
chemia 56,8% 37,6% 19,2 pkt proc.
historia 49,5% 41,7% 7,9 pkt proc.
matematyka 65,2% 58,5% 6,7 pkt proc.
geografia 46,3% 40,7% 5,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.