Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 114250)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE

📍 Wołomin | Zdawalność: 79,1%

SZKOŁA B (RSPO: 19622)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE

📍 Wołomin | Zdawalność: 95,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 15 29,2% Me: 28% · σ: 18,2% · Mo: 7% 1294 3 15 29,3% 🏆 Me: 22% · σ: 21,2% · Mo: 12% 1284 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 9 13,9% 🏆 Me: 5% · σ: 28,1% · Mo: 2% 787 2 6 7,8% Me: 7,5% · σ: 4,1% · Mo: -% 858 3
geografia poziom rozszerzony (M) 98 25,2% Me: 20% · σ: 15,7% · Mo: 15% 2236 4 29 32,6% 🏆 Me: 31% · σ: 18,5% · Mo: 17% 1531 2
język angielski poziom podstawowy (M) 196 66,2% Me: 72,5% · σ: 23,9% · Mo: 83% 2912 4 141 76,1% 🏆 Me: 85% · σ: 21,8% · Mo: 93% 1819 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 147 55,2% Me: 62% · σ: 25,6% · Mo: 72% 2865 3 120 62,0% 🏆 Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 80% 2130 2
język angielski ustny (M) 196 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3471 5 141 71,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2662 3
język polski poziom podstawowy (M) 196 43,9% Me: 45% · σ: 17,7% · Mo: 47% 3486 4 141 55,0% 🏆 Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 52% 2044 2
język polski poziom rozszerzony (M) 25 15,4% Me: 3% · σ: 19,3% · Mo: 0% 2008 3 47 34,4% 🏆 Me: 29% · σ: 21,1% · Mo: 3% 1350 2
język polski ustny (M) 196 36,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4486 7 141 60,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2914 3
matematyka poziom podstawowy (M) 196 47,8% Me: 48% · σ: 21,0% · Mo: 54% 2361 3 141 55,9% 🏆 Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 54% 1600 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 26 13,2% Me: 2% · σ: 19,7% · Mo: 0% 1800 5 24 18,3% 🏆 Me: 14% · σ: 17,2% · Mo: 2% 1464 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,7% vs 79,1%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE w 10.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE Różnica
język polski 36,8% 60,1% 23,3 pkt proc.
język polski 15,4% 34,4% 19,1 pkt proc.
język polski 43,9% 55,0% 11,1 pkt proc.
język angielski 66,2% 76,1% 10,0 pkt proc.
matematyka 47,8% 55,9% 8,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 196 osób w szkole A i 141 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.