Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 113962)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 9283)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 11 87,7% Me: 90% · σ: 11,1% · Mo: 98% 727 10 208 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,3% · Mo: 98% 107 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 79,9% Me: 82% · σ: 11,8% · Mo: -% 509 5 165 88,2% 🏆 Me: 92% · σ: 12,4% · Mo: 97% 127 2
język angielski ustny (M) 11 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 795 11 208 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 3
język polski poziom podstawowy (M) 11 64,2% Me: 63% · σ: 13,1% · Mo: 57% 934 12 211 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1
język polski ustny (M) 11 94,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 24 1 211 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 2
matematyka poziom podstawowy (M) 11 67,3% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 50% 873 14 211 80,2% 🏆 Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Różnica
matematyka 67,3% 80,2% 12,9 pkt proc.
język polski 64,2% 76,7% 12,5 pkt proc.
język angielski 87,3% 97,1% 9,8 pkt proc.
język angielski 79,9% 88,2% 8,3 pkt proc.
język angielski 87,7% 95,6% 7,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 211 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.