Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 11 | 87,7% Me: 90% · σ: 11,1% · Mo: 98% | 727 | 10 | 44 | 65,6% Me: 76% · σ: 26,8% · Mo: 90% | 2987 | 31 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 9 | 79,9% Me: 82% · σ: 11,8% · Mo: -% | 509 | 5 | 32 | 55,7% Me: 61,5% · σ: 25,8% · Mo: 80% | 2814 | 24 |
| język angielski ustny (M) | 11 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 795 | 11 | 43 | 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2576 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 11 | 64,2% Me: 63% · σ: 13,1% · Mo: 57% | 934 | 12 | 44 | 48,4% Me: 47,5% · σ: 12,6% · Mo: 42% | 2920 | 28 |
| język polski ustny (M) | 11 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 24 | 1 | 44 | 89,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 117 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 11 | 67,3% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 50% | 873 | 14 | 44 | 51,8% Me: 48% · σ: 22,4% · Mo: 42% | 1980 | 26 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 83,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV w 0.
| Przedmiot | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 79,9% | 55,7% | 24,2 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 65,6% | 22,1 pkt proc. |
| język polski | 64,2% | 48,4% | 15,7 pkt proc. |
| matematyka | 67,3% | 51,8% | 15,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,3% | 72,4% | 14,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.