Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH i V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gliwice | Zdawalność: 100%
📍 Gliwice | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 42 | 59,5% Me: 62,5% · σ: 20,5% · Mo: 75% | 211 | 2 | 73 | 58,0% Me: 57% · σ: 16,6% · Mo: 52% | 249 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 59,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: 58% | 124 | 2 | 40 | 46,6% Me: 46% · σ: 20,8% · Mo: 35% | 347 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 70,5% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 70% | 103 | 1 | 42 | 53,0% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: 63% | 510 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 84,7% Me: 88,5% · σ: 14,9% · Mo: -% | 10 | 1 | 17 | 68,7% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 78% | 111 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 110 | 72,9% Me: 75% · σ: 12,9% · Mo: 78% | 299 | 2 | 69 | 69,9% Me: 72% · σ: 13,0% · Mo: 80% | 338 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 108 | 96,3% Me: 97% · σ: 3,3% · Mo: 97% | 58 | 1 | 211 | 93,5% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 235 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 108 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 | 211 | 92,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 319 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 71,0% Me: 73% · σ: 11,8% · Mo: 75% | 345 | 3 | 212 | 70,4% Me: 72% · σ: 13,2% · Mo: 75% | 395 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 18 | 53,4% Me: 52,5% · σ: 22,1% · Mo: 29% | 549 | 4 | 34 | 57,1% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 57% | 433 | 2 |
| język polski ustny (M) | 110 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 579 | 3 | 212 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1252 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 87,3% Me: 92% · σ: 13,7% · Mo: 100% | 86 | 2 | 212 | 81% Me: 84% · σ: 15,0% · Mo: 94% | 232 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 67,1% Me: 70% · σ: 19,1% · Mo: 80% | 63 | 1 | 117 | 48,1% Me: 50% · σ: 20,2% · Mo: 66% | 375 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 71,6% Me: 73% · σ: 13,5% · Mo: -% | 85 | 1 | 10 | 51,6% Me: 48% · σ: 21,6% · Mo: 48% | 345 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH wypada lepiej w 12, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 71,6% | 51,6% | 20,0 pkt proc. |
| matematyka | 67,1% | 48,1% | 19,0 pkt proc. |
| geografia | 70,5% | 53,0% | 17,5 pkt proc. |
| historia | 84,7% | 68,7% | 16,0 pkt proc. |
| chemia | 59,4% | 46,6% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.