Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 112272)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Szczytno | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 87828)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE

📍 Szczytno | Zdawalność: 23,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 38 43,5% 🏆 Me: 41% · σ: 19,6% · Mo: 38% 708 1 6 11% Me: 10,5% · σ: 6,5% · Mo: -% 2370 5
język angielski poziom podstawowy (M) 166 86,6% 🏆 Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 95% 828 1 18 46,9% Me: 38,5% · σ: 27,4% · Mo: 17% 4263 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 154 73,1% 🏆 Me: 76% · σ: 19,9% · Mo: 68% 1047 1 8 41,8% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: 28% 3847 5
język angielski ustny (M) 165 87,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 824 1 17 48,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4393 5
język polski poziom podstawowy (M) 173 64,3% 🏆 Me: 65% · σ: 15,7% · Mo: 72% 920 1 18 32,6% Me: 35% · σ: 15,9% · Mo: 20% 4228 5
język polski ustny (M) 173 76,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 989 1 18 58,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3081 5
matematyka poziom podstawowy (M) 173 72,5% 🏆 Me: 72% · σ: 18,3% · Mo: 94% 577 1 18 19,3% Me: 16% · σ: 12,7% · Mo: 8% 4436 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 23,5%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH W SZCZYTNIE Różnica
matematyka 72,5% 19,3% 53,2 pkt proc.
język angielski 86,6% 46,9% 39,7 pkt proc.
język angielski 87,0% 48,4% 38,6 pkt proc.
biologia 43,5% 11% 32,5 pkt proc.
język polski 64,3% 32,6% 31,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 76,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 173 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.