Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Pabianice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 37,0% Me: 30% · σ: 20,2% · Mo: 27% | 953 | 2 | 6 | 20,8% Me: 20,5% · σ: 7,5% · Mo: 13% | 1770 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 89,2% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 98% | 592 | 2 | 8 | 84,8% Me: 86% · σ: 11,5% · Mo: 85% | 971 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 173 | 75,1% Me: 78% · σ: 17,0% · Mo: 87% | 880 | 2 | 8 | 62,2% Me: 58,5% · σ: 19,1% · Mo: 48% | 2105 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1485 | 3 | 8 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2278 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 64,2% Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 78% | 925 | 2 | 9 | 56,4% Me: 58% · σ: 8,2% · Mo: 65% | 1872 | 3 |
| język polski ustny (M) | 199 | 63,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2509 | 3 | 9 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3073 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 72,6% Me: 74% · σ: 19,3% · Mo: 84% | 571 | 2 | 9 | 48,4% Me: 48% · σ: 8,8% · Mo: 42% | 2286 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 72,6% | 48,4% | 24,2 pkt proc. |
| biologia | 37,0% | 20,8% | 16,1 pkt proc. |
| język angielski | 75,1% | 62,2% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 64,2% | 56,4% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,8% | 74,6% | 6,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 199 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.